Kampaňový prodej - FAQ

Hlavní

Proč QuickShirt existuje?

Každý lidský počin by měl mít jasný důvod PROČ vlastně na Zemi je. Bez této odpovědi, je mnoho věcí tvořeno pouze za účelem zisku a nebo dokonce nemá konání smysl žádný.

My QuickShirťáci věříme, že tím co umíme, můžeme lidem pomoci se jednoduše realizovat, vyjádřit své potřeby nebo pomoci určitým komunitám s jejich cíli, aby mohl naplnit své Proč a to vše bez starostí. 

Díky tomu se můžete realizovat, vytvářet svůj textil s vlastním potiskem a prodávat ho bez nákladů. Jediným vašim nákladem může být propagace, např. vysoce cílená placená reklama na Facebooku. Vše ostatní zařídíme my - od poskytnutí eshopu, přes platební bránu, výrobu, distribuci a reklamace. 

Jak to celé vlastně funguje?

Snažíme se, aby prostředí webu bylo jednoduché, přehledné a příjemné. Naším cílem je a bude pomoci v jednoduchém tvoření a bezstarostném prodeji i nákupu všech společných výtvorů na QuickShirtu.

Za každý podnět ke zlepšení budeme rádi a můžete nám psát na podpora@quickshirt.cz

Jak to celé funguje je vidět v našem videu a nebo textově krok za krokem na stránce.

Jak textil vyrobíme?

Naše zkušenosti a výrobní zázemí nám umožňuje, abychom vyráběli opravdu kvalitní výrobky, což je pro nás klíčové. QuickShirt každému vyrobí a dodá značkový textil s kvalitním potiskem. Nejsme a nikdy nebudeme na úrovni různých tričkotvořičů, kteří na tričko natisknou vše, co jen digitální tisk snese. My si zakládáme na tom, abyste v tričku vypadali jako v trendy tričku, nikoliv jako v pytli, který má na sobě nekvalitní potisk. Proto tiskneme pouze na průmyslových strojích se sítotiskem. 

Veškerý textil, který dostanete má světové certifikáty pro sociální odpovědnost a v řadě premium je veškerý textil z bio bavlny s certifikátem GOTS, který je zárukou ekologicky šetrné výroby.

V neposlední řadě vyrábíme valnou většinu tisku sítotiskem v Čechách a to v certifikované výrobě světově uznávaným sociálním auditem.

Jaké jsou kontaktní údaje?

Kontaktní údaje:

QuickShirt CZ s.r.o.
Rybná 716/24, Praha 1, 110 00
IČ: 04422074
DIČ: CZ04422074

email: podpora@quickshirt.cz
tel.: 212 246 946

 

 

Pokud chci koupit textil

Za jak dlouho budu mít textil doma?

Jakmile u kampaně vyprší její čas, čili skončí, zašleme vám obratem email, jestli kampaň skončila úspěšně nebo ne. Pokud v kampani nakoupilo minimálně tolik lidí, kolik byl cílový počet kusů, je kampaň úspěšná a my začínáme ihned vyrábět.

Objednaný textil vám doručíme maximálně do 10 dní. Doporučujeme v objednávce uvést svůj telefon, abychom vás mohli informovat o zásilce SMS zprávou.

Rádi bychom vám textil vyrobili a doručili dříve, ale je pro nás důležitá kvalita a vše se vyrábí na zakázku, proto nejsme schopni zaslat rychle jako klasický shop, který má tucty již vyrobeného zboží na skladě.

 

Kolik zaplatím za poštovné?

Zboží posíláme Českou poštou balíkem do ruky nebo na poštu, pokud nechcete doručit zásilku přímo domů nebo do práce. Cena je 89 Kč za jeden ks i 5 ks. Pokud si objednáte více ks najednou, je poštovné rozpočítané a tak vás např. při objednávce 50 ks najednou vyjde na 3 Kč za jeden kus.

Česká pošta sice nepatří mezi příliš oblíbené dopravce, ale umožňuje mít zboží až 5 dní na poště, nebo při nevyzvednutí na vaší adrese si můžete zboží opět vyzvednout.

Pokud byste uvítali i jiné možnosti zasílání, napište nám na podpora@quickshirt.cz

 

 

Kolik zaplatím za rezervaci zboží?

Za rezervaci zboží nic neplatíte. Veškeré náklady s bankovními poplatky jsou na straně QuickShirtu. Pokud si rezervujete tričko a kampaň dopadne neúspěšně, tak vám banka rezervační platbu odblokuje do 24h od ukončení kampaně.

Pokud kampaň dopadne úspěšně, jsou peníze strženy a my začínáme vyrábět textil, abychom vám ho mohli co nejdříve poslat.

O úspěchu a neúspěchu kampaně vás budeme obratem informovat emailem po jejím skončení.

 

V případě, že kampaň nebude úspěšná, platím něco?

Dobrá zpráva je, že nám neplatíte vůbec nic :-). Pokud kampaň nebude úspěšná, tak posíláme emailem oznámení o výsledku kampaně a do 24h jsou vaše peníze na účtu odblokovány.

Co znamená „platba autorizována“, kde mám peníze?

Jakmile úspěšně uhradíte textil, který jste si vybrali, přijde vám informace o úspěšné autorizaci na mail. Peníze máte stále na účtu, ale nelze s nimi platit, dokud nebude jasné, jak kampaň dopadne.

Pokud kampaň skončí úspěchem, QuickShirt si peníze stáhne a začneme vyrábět. V opačném případě jsou peníze do 24 hodin odblokovány zpět na váš účet.

 

Máš další otázky? Kontaktuj QuickShirťáky, jsme tu pro tebe!

Jak poznám, že mi textil bude sedět?

Nabízíme 32 druhů textilu, které mají různé materiály a střihy. Hlavní je materiál a velikost (výška a šířka). Můžete se vždy podívat v detailu produktu na fotku trička v detailu a také na velikostní tabulku, kde najdete rozměry jednotlivých velikostí. Pokud si nevíte rady, tak nás kontaktujte a rádi vám pomůžeme.

 

Kampaň skončí neúspěšně, můžu si textil koupit?

Zatím bohužel ne, protože vyrobit pouze jedno tričko by bylo značně nákladné a nikdo by nebyl ochotný jej koupit. Jediná možnost je kampaň znovu otevřít a zkusit znovu, zda dopadne již úspěšně. Otevřít kampaň může vždy pouze její tvůrce.

Co se stane, pokud se mi výrobek nebude líbit?

I tato nemilost je bohužel možná, ale vaše spokojenost je na prvním místě. Takže nám napište na podpora@quickshirt.cz nebo nám zavolejte na 212 246 946 (Po-Pá 8-21h) a řekněte nám, v čem je potíž. Pokud někde najdete vadu materiálu nebo tisku po rozbalení je dobré se podívat na reklamační řád,. Pokud se vám nelíbí cokoliv jiného, pak nás kontaktujte a budeme se snažit maximálně pomoci.

Kdy si mohu nechat zaslat svoji odměnu?

Peníze vyplácíme každý týden automaticky, pokud je váš zisk vyšší než 100 Kč. Pokud je částka nižší, je potřeba svůj zisk navýšit další úspěšnou kampaní. Peníze přijdou na účet, který jste si vyplnili na svém účtu. Bankovní účet a telefonní číslo je potřeba doplnit po první úspěšné kampani.

Pokud chci tvořit textil

Jak mohu spustit kampaň?

Milý nový tvůrče, kampaň spustíte rychle a jednoduše, bez starostí a finančního rizika. Stačí kliknout na „chci tvořit“ a začít v prvním kroku designeru tvořit vlastní textil. QuickShirt vás provede celým procesem, který se skládá ze tří jednoduchých kroků.

Vyberte si výchozí textil z nabídky vpravo, pak si zvolte barvu textilu. V levém boxu v kroku jedna si zvolte písmo a napište na tričko, co chcete sdělit světu. Můžete si také nahrát obrázek z naší licencované galerie nebo nahrát svůj kvalitní obrázek, který má min. 150dpi (s nižší kvalitou bychom nebyli schopni vyrobit kvalitní tisk).

V dalším kroku nastavte cíl kampaně, tj. minimální počet kusů, který musíte prodat, aby byla tvá kampaň úspěšná a my ji vyrobili. Počet kusů také snižuje cenu výrobku a tím se zvyšuje tvůj profit. Jednoduše vidíte, kolik vyděláte, pokud kampaň skončí úspěchem.

V následujícím třetím kroku nastavte, jak dlouho bude vaše kampaň trvat. Můžete nastavit 7 - 28 dní, kdy vaše kampaň bude aktivní a lidé si budou moci kupovat váš výtvor. Důležité je nastavit správný název kampaně, který upoutá a dále napište popis kampaně a povězte všem svůj příběh. Dejte si záležet, jelikož lidi zajímá, jakou duši má vaše tvorba! Zkontrolujte si také pravopisné chyby, aby byla kampaň důvěryhodná.

Pozor na URL kampaně, to je vaše unikátní adresa, kterou můžete rozesílat mailem nebo jakkoliv jinak v on-line světě. Kliknutím na tuto URL se každý zájemce dostane přímo na QuickShirt na tvůj výtvor a může si jej jednoduše koupit.

Potom vás vyzveme k přihlášení a pokud jste se ještě nezaregistrovali, je potřeba stát se novým tvůrcem a vyplnit své ctěné údaje po kliknutí na vytvořit nový účet. Nebo se přihlaste za pomoci moderního přihlášení přes FB, G+, Twitter (aby se šlo přihlásit, musíš být v daném prohlížeči přihlášen k vybrané sociální síti).

Jakmile jste přihlášený, můžete začít sdílet svou kampaň se světem a sledovat jak se vám daří. Vidíte také svůj profit a historii toho, co vám máme vyplatit a co je již vyplaceno.

Můžete jednoduše svou kampaň zastavit (POZOR! při zastavení kampaně při nižším počtu kusů, než je cílový stav, je kampaň ukončena neúspěchem). Je možné také nastavit skrytou kampaň, kterou po té uvidíte jen vy a ten, komu pošlete odkaz.

V podstatě jste schopný vytvořit a začít nabízet během několika minut, a to vše bez starostí a rizika.

O všechno se postaráme a vy se postarejte o smysluplnou a kvalitní tvorbu. Věříme Vám, že to zvládnete!

 

Máš další otázky? Kontaktuj QuickShirťáky, jsme tu pro tebe!

Kolik mě stojí spuštění kampaně?

Věříme, že vám uděláme radost, protože za založení kampaně, její správu, naši podporu pro vás i vaše zákazníky, za vedení platební brány ani za výrobu nic neplatíte. Tím pádem nevstupujete do žádného finančního rizika a ušetříte tak mnoho nákladů. 

Vy se postarejte, aby vytvořená kampaň dávala smysl cílové skupině, pro kterou textil tvoříte. Je důležité, abyste dostali svůj výtvor mezi co nejvíce lidi z cílové skupiny a pověděli jim svůj příběh. K tomu nejlépe poslouží vysoce cílená reklama na Facebooku nebo Instagramu, což může být vašim jediným nákladem. 

Kdo může vytvořit kampaň?

Každý šikovný človíček, který ví, co jeho okolí chce nebo potřebuje. Samozřejmě také spolek nebo jiná komunita, která potřebuje pomoci získat peníze na dobrou věc. Důležité je mít aktivní bankovní účet a telefon, jelikož musíme před vyplacením provize ověřit příjemce a uvedené údaje.

Využívají nás také firmy na podporu svých jiných kampaní, hudební kluby, které tričko použijí jako vstupenku na své koncerty, blogeři a vlogeři, prostě kdokoli, kdo dokáže využít potenciál kampaňového prodeje. 

Jaké formáty obrázků mohu nahrát na textil?

Pro nejlepší kvalitu je ideální nahrávat vektorové obrázky v EPS nebo PDF s průhledným pozadím, aby na textilu nezůstalo viset třeba bílé pozadí. Je možné nahrát také rastrové obrázky jako je JPG, PNG a GIF. U těchto obrázků je minimální rozlišení 150 dpi, abychom byli schopni potisknout textil kvalitně. Velikost možné velikosti jednoho souboru je 5 MB.

Obrázky volně dostupné na internetu nejsou ideální jak kvalitou, tak autorskými právy, proto je nedoporučujeme používat.

Můžete také využít naší galerii obrázků, která je licencovaná a obrázky jsou ve výborné kvalitě!

 

Máte další otázky? Kontaktujte QuickShirťáky, jsme tu pro vás!

 

Pomůžete mi s návrhem designu?

Velmi rádi! Pokud máte návrh a potřebujete u něj udělat lehké úpravy, jako je změnit barvu, odstranit pozadí nebo nějakou část odmazat, případně nevíte, zda můžete nějaký motiv použít z pohledu práv, pak se na nás obraťte v online komunikátoru v pravém dolním rohu, emailem na podpora@quickshirt.cz nebo nám zavolejte na 212 246 946.

Jak dlouho kampaň poběží?

Kampaň může trvat od 3 do 28 dní. Délka je na vás a nastavíte ji v designeru ve 3. kroku. Zde vám kalendář povolí jen ty dny, kdy může mít kampaň platnost. Doporučujeme délku nastavit na 5 až 14 dní, aby zákazníci nemuseli čekat příliš dlouho na dodání své objednávky, jelikož textil začneme vyrobíme až po skončení kampaně.

Délku kampaně není možné po spuštění měnit.

Kampaň končí, jakmile vyprší celkový čas, který jste nastavili. Aby byla úspěšná a my ji vyrobili, tak musíte splnit vámi nastavený cíl ve druhém kroku - minimální počet prodaných kusů.

Délka kampaně je důležitá. Pokud nastavíte 7 dní a budete kampaň dobře komunikovat, lidé budou kvůli času nuceni se rychle rozhodnout a neodkládat koupi na později. Pokud nastavíte dlouhou délku kampaně, může to někoho od koupě odradit, protože nebude chtít čekat na skončení kampaně a následující výrobu.

Važte tedy s rozvahou, aby vaše kampaně byly úspěšné. Držíme vám palce!

Jak získám provizi za úspěšnou kampaň?

Pokud splníte cíl kampaně, který jste si nastavili. Tj. minimální počet prodaných kusů a více. V takovém případě kampaň vyrobíme a rozešleme kupujícím a vám zisk, který jste si nastavili v druhém kroku násobený celkovým počtem prodaných kusů. 

Nárok na platbu můžete přehledně sledovat po přihlášení v sekci PLATBY. Zde uvidíte, kolik vám máme zaplatit a kolik jsme vám už vyplatili. 

Jak mám podpořit svou kampaň, abych uspěl?

Dobrá otázka, která je klíčová pro váš úspěch. Na vás je návrh a propagace, ať už placená či nikoli. My zařídíme zbytek - od eshopu, platební brány až po výrobu, distribuci, reklamace a podporu. 

Důležité je zvolit si správnou cenu, která nebude příliš nízká ani vysoká. Cena závisí na minimálním počtu prodaných kusů a zisku, což si sami nastavíte. Dále ji ovlivňuje typ textilu, počet barev v potisku a velikost potisku.

Nejlepší je, když váš návrh na potisk bude možné zacílit na určitou skupinu lidí, např. běžce, kteří mají rádi elektronickou hudbu, protože tak budete moct udělat vysoce cílenou a tím pádem levnou reklamu na Facebooku, který umožňuje vysoké cílení.

Nezapomeňte na chytlavý název a popis kampaně, abyste zaujali potenciální zákazníky a zvýšili tak svou šanci na úspěšný prodej kampaně. Popište, proč jste daný návrh udělali a pro koho je určen. Vyvarujte se pravopisných chyb. 

Poslední velmi důležitá rada je, abyste sdíleli odkaz (URL) na svou kampaň. Pokud máte svou stránku na Facebooku s tisíci fanoušky, tak nemusíte vytvářet ani reklamu. Pokud nemáte svou stránku, tak doporučujeme si takovou stránku vytvořit a zároveň udělat pár cílených reklam na Facebooku a Instagramu, abyste oslovili cílenou skupinu, že jste pro ně vytvořili tento návrh a že mají jen pár dní na to, aby si ho koupili.

Brzy zde na QuickShirtu publikujeme podrobný návod, jak vytvářet úspěšné kampaně. 

 

Držíme palce a těšíme se na skvělá trička, která společně přivedeme na svět!

Jak zdaním mou odměnu?

Odměnu, kterou vám vyplatíme, je potřeba zdanit.

Je vám 18 let nebo více a jste nepodnikatel (nemáš IČO), pak si můžete vydělávat nepravidelným způsobem a tento příjem je potřeba zahrnout do svého ročního daňového přiznání. V ČR je v současné době pro fyzické osoby stanoveno 15% zdanění příjmů. Pokud by se vám dařilo a budete mít několik úspěšných kampaní za rok a váš výdělek začne být v řádu desetitisíců nebo více, pak je dobré založit si živnost (což trvá pár dní). Rádi vám s tímto poradíme, pokud dokážete dělat pravidelně úspěšné kampaně.

Jste živnostník nebo firma, pak je potřebné, abyste při první žádosti o vyplacení svého zisku vyplnili v našem systému správné IČO a pokud jste i plátce DPH, pak doplnili i správné DIČ. Na každou vyplacenou provizi budeme potřebovat od vás zaslat elektronicky fakturu. Pokud nejste plátce DPH, faktura bude na částku, kterou vidíte v našem systému k vyplacení, pokud jsie plátce, přičtěte ještě platné DPH v ČR (21%). Danění pro živnostníky a podnikatele netřeba rozepisovat, zajisté víte, jak dělat své řemeslo.

Je vám 15 let a chcete si také vydělat, pak do svých 18 let máte jednu oficiální možnost. Pokud jste ukončili povinnou školní docházku (ukončili jste definitivně základní školu), můžete si vydělat na dohodu o provedení práce. Znamená to, že váš výdělek nesmí přesáhnout 10.000 Kč za měsíc a zdanění je pouze 15%, které odvedeme rovnou my a vy již nemáte další starosti se státními úředníky. Bude však potřeba podepsat tuto dohodu o provedení práce, kterou vám zašleme k podpisu, před vyplacením tvého zisku.

Je vám méně než 15 let, pak je nám moc líto, ale dle platných zákonů tvám nemůžeme nic vyplatit. Proto ani nedoporučujeme zakládat kampaně, abychom nemuseli řešit, že nezletilému nemůžeme peníze vyplatit.

 

Co když nebude kampaň úspěšná?

Pokud se neprodá předem nastavený počet kusů, tak je kampaň neúspěšná a veškeré rezervace jsou zrušeny. Blokované peníze jsou odblokovány na účtech lidí, kteří si textil objednali. Všem je odeslán informační email o vyhodnocení kampaně a odblokování peněz.

Pokud kampaň byla téměř úspěšná, můžete jednoduše ve svém rozhraní pro designery kampaň duplikovat a spustit znovu.

V případech, kdy prodáte například polovinu předem nastaveného cíle kampaně, tak vás můžeme kontaktovat, jestli ji chcete i tak vyrobit. V takovém případě bude ale vaše provize snížená na procentuální úspěšnost kampaně. Důvod je ten, že i náklady na výrobu jsou vyšší, než při splnění nastaveného cíle kampaně.

Příklad:
- cena trička 350 Kč, zisk 100 Kč, cíl 80 ks
- prodáno 20 ks => úspěšnost 25 %
- vaše provize = 20 ks * 100 Kč * 25 % = 500 Kč

Co se stane, pokud prodám více než je cíl kampaně?

Pak gratulujeme k úspěchu! Váš zisk je násobkem počtu prodaných kusů a zisku, který jste si nastavili. To znamená, že za každý prodaný kus nad tebou nastavený cíl se ti zvyšuje zisk. Vše můžeš sledovat po přihlášení ve své administraci. 

Mohu uložit rozpracovaný design a přijít později?

Pokud jste již přihlášený jako designer, pak můžete! Nedokončenou práci najdete v sekci ROZPRACOVANÉ. Zde se jednoduše vrátíte ke své práci.

Co znamená kampaň Pomáháme?

Naše poslání začíná slovem "Pomáháme", tudíž díky skvělému nástroji QuickShirt a našemu týmu chceme pomáhat spolkům, organizacím i jednotlivým lidem, kdy je podpoříme našim designem a ještě odevzdáme na dobrou věc náš profit.

Kdo se o mě postará a kdo mi pomůže?

V týmu je nás víc, kdo vám rád pomůže. Buď to bude Michal, Tereza nebo Oto. Neváhejte nás kontaktovat v online komunikátoru v pravém dolním rohu, na emailu podpora@quickshirt.cz nebo na telefonním čísle 212 246 946.

Těšíme se na tebe a tvé nápady i potřeby!

 

Nic neplatím - kde berete peníze na svůj provoz?

QuickShirt má svou marži až z textilu, který prodáte, my vyrobíme, doručíme, zaplatíme provizi platební bráně atd. Takže jsme na stejné lodi a záleží nám na tom, abyste byli úspěšní. Proto stále zlepšujeme QuickShirt, vyvíjíme nové funkce a připravujeme vzdělávací materiály a videa, abychom vám byli co největší oporou.